Moja sloboda

Autor: Alžbeta Blahová | 4.8.2014 o 22:54 | Karma článku: 2,61 | Prečítané:  320x

Rozprestieram ruky dokorán a so smiechom si spievam, že toto je len moja sloboda. Je to pieseň, ktorej slová som šepkala už dávno, len tá moja skutočná, reálna sloboda bola zahmlená -  aspoň istý čas. Mala som sny, mnoho snov, ale názory druhých, strach a mnohé iné veci ma ovplyvňovali natoľko, že to ostalo len pri snoch..

A aj preto v mojom vnútri prebiehal boj. Bojovala sloboda s okolitým svetom. Zvnútra ma ubíjala a všetko pomocou bolesti vyrážala von. Ja som sa snažila byť hluchá a slepá. 

Potom prišla do môjho života láska. Zabudla som na svoje sny a plány. Prišiel ON a neopýtal sa ma nikdy, že čo v živote skutočne chcem. A mňa ani nenapadlo o tom hovoriť. Pretože tu bol on a ja som bola chvíľku šťastná. Sloboda v mojom srdci začala kričať ešte viac, keď on sa snažil pretvoriť moje skutočné ja. Samé zákazy, príkazy, urážky sa stali bežnou súčasťou môjho života. A moje pravé skutočné ja, strácalo svoju hodnotu. Len slzy boli malým liekom na moje malé rany. Všetko čo sa dialo mi malo byť výkričníkom, aby som utekala, ale moja láska k nemu ma zaslepovala. Nechcela som si priznať, že takto to proste nemá byť. Nechcela som si priznať, že sa zo mňa stáva stroskotaná žena, ktorou som nikdy nechcela byť. 

Každé jedno ráno som vstávala s myšlienkou, že nie som šťastná a túžila som po úteku. Takom skutočnom - často som si prestavovala ako si zbalím pár vecí a nasadnem na vlak niekam do neznáma. Začala som si odkladať peniažky, vedela som, že jedného dňa to spravím, ale potrebovalo to čas. Musela som totiž nabrať odvahu.

Život to jedného dňa  zariadil sám. Nemohol sledovať ako sa ničím pre človeka, ktorý si ma vôbec nevážil. Vraví sa, že žena je zrkadlom muža a ja som bola dokonalým obrazom toho ako sa ku mne správal. Postupne zabudol na lásku, zabudol na sľuby a v jeden deň sa ma vzdal. Teraz v náručí dávnej minulosti zabúda na svoju krutosť. Ja som sa nevedela cez to preniesť, cítila som hnev a nenávisť. Dnes už viem, že mi urobil len službu. Naozaj nebol mužom môjho života a môj život mal byť celkom iný. Mal prísť do môjho života, aby som sa konečne naštartovala a začala si plniť sny.

ON spravil krok späť a ja som spravila veľký krok dopredu. Je to už nejaký ten čas aj ja som zmenila myslenie. Preto sa v mojom živote sa dejú zázraky každý deň. S úsmevom vstávam a robím všetko preto, aby som si vychutnala každý deň ako keby to mal byť môj posledný...a pomaly kráčam k splneniu svojich snov. Prekážky beriem ako výzvu, s ktorou sa rada pohrám. Už som si uvedomila svoju skutočnú hodnotu.

Som žena, nie vždy dokonalá, nie vždy presná, nie vždy príjemná, nie vždy usmiata...ale som len žena, ktorá miluje život.

Moje zlomené srdce skladám pomaličky dokopy a vnímam ten pokoj, ktorý chýbal mojej duši a vychutnávam si jeho chuť.

A v tom je základ skutočnej slobody. Necháte minulosť odísť, skamarátite  sa s bolesťou a pôjdete si za svojimi snami ako blázni, nech vám hovoria iní čo len chcú. A aj keď budú o vás pochybovať, tak vy budete hluchý, ale teraz nie voči svojej vnútornej slobode, ale voči vonkajšiemu svetu...

A verte mi, že nič nie je krajšie ako to, keď si potykáte so slobodou, objímete ju a vykričíte vpred - KAMKOĽVEK BUDETE CHCIEŤ.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?