Láska

Autor: Alžbeta Blahová | 16.6.2012 o 22:41 | (upravené 17.6.2012 o 14:12) Karma článku: 3,85 | Prečítané:  421x

Pravá láska je len tá, pre ktorú sme sa rozhodli raz a navždy. Ten kto si tieto slová číta len očami necíti skutočnú silu, ktorú vyjadrujú. Ten kto číta tieto slová srdcom, vidí v tom niečo viac ako len slová.

Ja práve rozmýšľam ako to s tou láskou vlastne je. Milujeme v dnešnom svete naozaj? Alebo sa len snažíme napodobniť niečo, čomu kedysi ľudia hovorievali láska? Prečo ľudia zabúdajú milovať, prečo sa zabúdajú o láske rozprávať, prečo sa nechcú chápať a prečo sa pri prvom probléme rozídu? Utečú ako zbabelci. Ale pred čím vlastne utekajú?

Pred sebou?!

Nechcú sa trápiť, ale pritom si neuvedomujú, že sa budú trápiť ešte viac – Raz, keď si uvedomia akú chybu spravili.

Láska...

Prečo v slovenčine máme na vyjadrenie lásky toľko slov a prečo ich nevieme používať pravdivo? V angličtine stačí povedať - I love you.

 

Všetci chceme lásku. Každý hľadá niekoho komu môže veriť, koho môže objať, s kým sa môže podeliť o trápenie aj radosť. Ale predsa, ak tu lásku máme, tak si ju veľakrát nevážime.

Klameme!

Podvádzame!

Opúšťame!

Potom sa tvárime hrdinsky, snažíme sa vymazať bývalú lásku z mobilu, ale aj zo života. A potom prejde istá doba a my si uvedomíme, že zrazu ostalo prázdno, že nám chýba, ale aj tak nerobíme celkom nič. Trápime sa.

A pred tým sme boli hrdinovia. Vôbec nás nezaujímalo, že osoba, ktorej sme kedysi vraveli láska, trpí. Hlavne, že my sme mali pokoj.

Toto je tá dnešná láska.

Prečo si ju nestrážime? Sťažujeme sa na to, že sa doba zmenila.

Nie!Dovolím si protestovať. Doba sa nezmenila. Len my. Zabudli sme myslieť na iných. Všetci myslíme len na seba.

Ženy sa vnucujú mužom a muži sa boja osloviť sebavedomé ženy. Delíme sa na skupiny. Máme možnosť sa viac spoznať, doba nám to nezakazuje ako kedysi, ale my si nechceme nájsť čas. Sme si viac cudzí ako všetci čo sa neberú z lásky, všetci ktorým kultúra vybrala muža, alebo ženu ešte tesne pred narodením.

Máme veľké možnosti a možno práve tam je chyba.

Veď láska je sloboda.

Sadnime si a nájdime si čas na seba. Hovorme o tom aký sme mali deň, čo nás potešilo, čo nás trápilo. Zaujímajme sa jeden o druhého. Hľadajme v sebe najlepších priateľov. Hľadajme v sebe partnerov na život, hľadajme v sebe dokonalých milencov. Ak sa nevieme porozprávať, ak si nevieme predstaviť budúcnosť spolu, vzťah nemá zmysel.

Ak nám záleží na tom, aby mal, tak sa nebojme milovať.

Láska nie sú len motýle v bruchu, to je len zamilovanosť, ktorá pomizne. Láska skrýva niečo viac a to by sme mali spoločne objaviť. Hľadieť spoločnými očami, jedným smerom. Navzájom sa dopĺňať. Láska sú spoločne chvíle, láska sú spomienky, láska je porozumenie. Láska je to čo si vytvoríme my spolu.Láska je človek, pre ktorého sa rozhodneme raz a navždy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?