Krása života

Autor: Alžbeta Blahová | 30.3.2012 o 22:44 | (upravené 31.3.2012 o 11:46) Karma článku: 7,19 | Prečítané:  174x

Život...Tak krásny, tak čarovný, tak prekvapujúci, tak zvláštny...Uvedomujeme si, že sme boli vybraný, aby sme ho žili tu a teraz, v tomto čase, na tomto mieste, s týmito ľuďmi?

Boli nám dané úžasné vlastnosti a schopnosti, aby sme vedeli svoj život namaľovať, doplniť o priateľov, lásku, rodinu...Aby sme dokreslili úsmev, tam kde niekto stratil svoje farbičky. Boli nám darované slová, aby sme vedeli potešiť a povzbudiť. Dostali sme veľa úžasných darov.

Ale, koľko z nás si to uvedomuje? Koľko z nás ráno otvorí oči a teší sa z toho, že vidí východ slnka, že si môže vypočuť rannú pieseň vtákov, že môže cítiť vôňu jarných kvapiek dažďa a prvých kvetov. Alebo sa s radosťou prejde z jednej izby do druhej a teší sa, že si svojími rukami môže natrieť chlieb?

Pýtam sa to aj sama seba, že koľko krát si uvedomujem tieto maličkosti a pritom pre veľa ľudí, tak veľké veci. Sama sa učím pri písaní týchto riadkov. Dokonale si práve uvedomujem svoju exitenciu dnes. Ale budem tu aj zajtra, aby som mohla napraviť všetky tie veci, ktoré som doteraz ignorovala? Vie to len Boh...

Treba žiť pre každý deň, netreba bojovať s časom. Čas sa neponáhľa, to len my ľudia. A potom sa vyhovárame na čas... Ubiehajú nám roky, odchádzajú ľudia.

Je čas...Čas spomaliť TU a TERAZ. Vychutnať si túto chvíľu ticha, chvíľu s rodinou, s priateľmi, láskou. Dnes je ten deň kedy máme žiť. Ak vidíme, že niekto potrebuje náš úsmev, darujme mu ho! Ak cítime, že niekto potrebuje počuť povzbudivé slová, tak mu ich povedzme. Vyslovme ich úprimne zo srdca!

Buďme ľudmi. Správajme sa tak, ako chceme aby sa svet správal k nám. Nakreslíme seba v živote iných,  a čas sa naozaj zastaví aspoň v spomienke, ktorá tu na nás ostane navždy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?